Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
MADONNA - Beautiful Stranger
Playlist
MADONNA
Beautiful Stranger
Právě vysílá:
Hitrádio Vysočina
Noční Hitrádio Vysočina

Třebíčská průmyslovka se rozšíří: Nové učebny a laboratoře.

Třebíčská průmyslovka se rozšíří: Nové učebny a laboratoře.
Datum: 23. 5. 2024
Autor: Bedřich Musil

Rozšíření kapacit třebíčské průmyslovky: Kraj Vysočina plánuje přístavbu

Kraj Vysočina reaguje na rostoucí zájem o technické obory na Střední průmyslové škole v Třebíči. Plánuje rozšíření kapacit školy prostřednictvím přístavby, která zahrne nové učebny, laboratoře a zázemí. Projektová dokumentace by měla být hotová do konce roku, výstavba by mohla začít na jaře příštího roku.

Zvyšující se zájem o technické obory

Podle výsledků letošních přijímacích zkoušek se ukazuje, že zájem o technické obory na třebíčské průmyslovce roste. Kraj Vysočina se proto rozhodl jednat a plánuje přístavbu jedné z budov a vedlejšího koridoru. Cílem je navýšit kapacitu školy a lépe odpovídat na poptávku ze strany žáků a zaměstnavatelů. „V nové přístavbě vzniknou učebny pro velmi žádané obory průmyslové školy. Poptávka je po Informačních technologiích, Energetice, Průmyslové automatizaci nebo Technickém lyceu, “ uvedl radní Jan Břížďala.

Plánovaná přístavba a její detaily

Školní komplex na ulici Manž. Curieových v Třebíči se skládá z několika budov. Přístavba se bude týkat budovy V a koridoru, který ji propojuje s budovou A. „Na dvoupodlažní budově V plánujeme jednopatrovou nadstavbu a nad koridorem propojujícím V s částí A by měla vzniknout další dvě patra, “ popsal projekt radní Karel Janoušek. Předpokládané náklady na stavební práce činí přibližně 75 milionů korun.

V prvním podlaží budovy V vznikne studovna, knihovna, relaxační zóna pro žáky a také strojovna vytápění a vzduchotechniky. Nástavba nad koridorem bude zahrnovat nové kmenové učebny, venkovní výukový prostor, chodbu propojující objekty V a A, a výtah. Ve třetím patře nové nadstavby budou situovány učebny, laboratoře, kabinety a další zázemí.

Kapacity a budoucí plány

Čtyři nové kmenové učebny nabídnou místa až pro 120 žáků a v laboratoři se bude moci prakticky vzdělávat dalších dvacet žáků. „Předpokládáme, že i v souvislosti s výstavbou nového jaderného zdroje v Dukovanech bude zájem o vzdělávání tohoto typu i nadále růst, “ dodal Břížďala.

image_ashx_22

image_ashx_32

image_ashx_42