Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
GLOBAL DEEJAYS - What A Feeling
Playlist
GLOBAL DEEJAYS
What A Feeling
Právě vysílá:
Milan Řezníček
Odpoledne na Hitrádiu Vysočina

Světlá nad Sázavou chystá nová parkoviště a park!

Světlá nad Sázavou chystá nová parkoviště a park!
Datum: 9. 7. 2024
Autor: Milan Řezníček

Světlá nad Sázavou získala dotace na výstavbu nových parkovišť a parku. Celková investice přesáhne 56 milionů korun a hotovo by mělo být do října 2027. Evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu pokryje 38 milionů korun.

V Dolní ulici vznikne parkoviště pro 50 aut. Město už pro něj vykoupilo pozemek, protože místní si na nedostatek parkovacích míst stěžovali i peticí. Další parkoviště se bude upravovat a rozšiřovat v Jelenově ulici blízko náměstí, kde přibude 37 parkovacích stání.

Z dotace se také vybuduje park Kalvárie o rozloze 7000 metrů čtverečních. Plán zahrnuje hřiště a vodní prvek. Park vznikne na volném pozemku ve směru na Lipničku a Humpolec, kde se město dále rozrůstá.

Aktuálně ve Světlé nad Sázavou probíhá oprava Čapkovy ulice. Úsek od sokolovny po železniční přejezd má být opraven do konce října s náklady 19,5 milionu korun. Ministerstvo pro místní rozvoj přislíbilo 3,5 milionu korun na chodníky. V příštím roce se bude opravovat zbytek ulice po Komenského ulici.