Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
SHAKIRA - Underneath Your Clothes
Playlist
SHAKIRA
Underneath Your Clothes
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkendové dopoledne na Hitrádiu Vysočina

Nové Město na Moravě hostí další závod SP bikerů: Kulhavý pojede maraton

Nové Město na Moravě hostí další závod SP bikerů: Kulhavý pojede maraton
Datum: 24. 5. 2024
Autor: Bedřich Musil

Nové Město na Moravě se stane od pátku do neděle centrem světové horské cyklistiky. V rámci Světového poháru se zde uskuteční 12 závodů, ve kterých se představí pět desítek českých reprezentantů. Hlavní pozornost bude upřena na olympijskou disciplínu cross country, ale velkým lákadlem je i start Jaroslava Kulhavého v maratonu.

Důležitá zastávka pro olympijskou kvalifikaci

Třetí zastávka seriálu Světového poháru v cross country bude klíčová pro uzavření kvalifikace na Olympijské hry v Paříži 2024. Osm nejlepších zemí v žebříčku UCI může na olympiádu poslat dva jezdce, země na 9. až 19. místě po jednom. Český tým je v mužském žebříčku na 18. místě, v ženském na 14. místě.

Na startu mužské elity nebude chybět Ondřej Cink, nejlepší český biker posledních let, který loni kvůli nemoci chyběl. "Po nedávné viróze jsem sice už zdravý, ale nejsem ve formě, jakou bych potřeboval na to, abych mohl jezdit na pódium. Jsem však rád, že tady doma mohu zase startovat a užít si atmosféru," uvedl Cink.

Mezinárodní hvězdy a velká očekávání

Diváci se mohou těšit na švýcarskou legendu Nina Schurtera, Francouze Victora Koretzkyho, Dána Simona Andreassena či Američana Christophera Blevinse. Velká očekávání jsou spojena i se startem Brita Thomase Pidcocka, který pojede v Novém Městě o čtvrté vítězství v řadě.

Mezi ženami bude českou stálicí Jitka Čábelická, která usiluje o druhý start na olympiádě. Po nedávné viróze se do terénu vrací také Nizozemka Puck Pieterseová, loňská vítězka celého seriálu SP a čerstvá mistryně Evropy.

Kulhavý v maratonu

Velkým tahákem bude start držitele olympijského zlata a stříbra Jaroslava Kulhavého v nedělním maratonu. Po zranění a operaci se vrací na trať a jeho start přiláká mnoho fanoušků. "Trať trošku znám, musím si hlavně najet technickou část. Výkonnost od března stoupla a na závod se těším," uvedl Kulhavý.

Program závodů

Pátek 24. května:
- 14:00 short track - ženy do 23 let
- 14:35 short track - muži do 23 let

Sobota 25. května:
- 8:00 cross country - junioři
- 10:30 short track - ženy elite
- 11:05 short track - muži elite
- 14:30 cross country - ženy do 23 let
- 16:30 cross country - muži do 23 let

Neděle 26. května:
- 7:00 závod v maratonu - ženy
- 8:15 závod v maratonu - muži
- 8:30 cross country - juniorky
- 10:15 cross country - ženy elite
- 14:00 cross country - muži elite

Přijďte podpořit své oblíbené závodníky a zažít napínavou atmosféru světového poháru na vlastní kůži.