Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
KRYŠTOF - Zůstaň tu se mnou (Za sny)
Playlist
KRYŠTOF
Zůstaň tu se mnou (Za sny)
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkendové dopoledne na Hitrádiu Vysočina

Muž střílel v Novém Městě na Moravě na policejní auta, chtěl do vězení

Muž střílel v Novém Městě na Moravě na policejní auta, chtěl do vězení
Datum: 1. 3. 2024
Autor: Betřich Musil

Opilý devětatřicetiletý muž v neděli střílel na policejní auta zaparkovaná u služebny v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Chtěl se nechat zatknout, a vyřešit tak své problémy v podnikání. Nikoho nezranil. Policie ho obvinila z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví. Stíhá ho na svobodě. V dnešní tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Muž přišel k obvodnímu oddělení okolo 16:30. Z legálně držené zbraně začal střílet na zaparkovaná auta. Poškodil také fasádu sousedního domu a plot. Když několikrát vystřelil, odhodil zbraň a dal ruce nad hlavu. Po zadržení nadýchal 2,84 promile, proto musel nejprve vystřízlivět na jihlavské protialkoholní záchytné stanici.

Muž má zbrojní průkaz, zbraně, které vlastní, policii dobrovolně vydal. "Motivem činu měly být podle jeho vyjádření osobní problémy související s podnikáním, které chtěl muž vyřešit tím, že ho policisté zatknou a pošlou do vězení. Neměl prý v úmyslu nikomu ublížit a svého činu litoval. Výrazný vliv na jeho chování měla zcela určitě také poměrně vysoká hladina alkoholu. Dostat do vězení se skutečně nyní může, protože v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla Čírtková.