Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
TOM WALKER - Leave A Light On
Playlist
TOM WALKER
Leave A Light On
Právě vysílá:
Hitrádio Vysočina
Noční Hitrádio Vysočina

KRAJ VYSOČINA LETOS NABÍDNE VEŘEJNOSTI TÝDEN SPORTOVÁNÍ ZDARMA OD 8. DUBNA

KRAJ VYSOČINA LETOS NABÍDNE VEŘEJNOSTI TÝDEN SPORTOVÁNÍ ZDARMA OD 8. DUBNA
Datum: 25. 1. 2024
Autor: Betřich Musil
 

Kraj Vysočina letos nabídne týden sportování zdarma od 8. do 14. dubna. Akci Vysočina v pohybu zopakuje potřetí. Novinářům to řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). Provozovatelům krytých sportovišť, kteří nabídnou volné hodiny pro veřejnost, kraj přispěje na náklady. Vyčlení na to pět milionů korun.

"Je to jedna z největších propagačních pocovidových kampaní, která motivuje lidi ke zdravému způsobu trávení volného času," uvedl hejtman. Doplnil, že se minulých ročníků zúčastnilo okolo 10.000 zájemců, prostory pro sportování jim nabídlo 40 až 55 provozovatelů.

Nejvyšší možnou podporu pro provozovatele sportovišť, kteří splní zadané podmínky, kraj zvýší z loňských 50.000 korun na 70.000 korun. Do krajského systému se budou moci hlásit od 7. února do 7. března. Jde například o provozovatele krytých bazénů, tělocvičen a sokoloven. "Neradi bychom vstupovali do té ryze privátní sféry. To znamená, třeba herny šipek, kulečníkové herny, kuželny, wellness centra a zábavní centra jsou z toho naopak vyloučena," řekl Schrek.