Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
SHAWN MENDES - There's Nothing Holdin' Me Back
Playlist
SHAWN MENDES
There's Nothing Holdin' Me Back
Právě vysílá:
Milan Řezníček
Odpoledne na Hitrádiu Vysočina

KOUPALIŠTĚ V MORAVSKÝCH BUDĚJOVICÍCH ČEKÁ VELKÁ REKONSTRUKCE

KOUPALIŠTĚ V MORAVSKÝCH BUDĚJOVICÍCH ČEKÁ VELKÁ REKONSTRUKCE
Datum: 9. 7. 2024
Autor: Milan Řezníček

Město Moravské Budějovice na Třebíčsku plánuje rozsáhlou opravu svého oblíbeného koupaliště, které funguje už od srpna 1988. Letos zadá studii a příští rok se začne pracovat na projektové dokumentaci. Místostarosta Jan Švaříček uvedl, že rekonstrukce je nezbytná kvůli častým poruchám, které provoz koupaliště každoročně komplikují. Město plánuje dokončit opravy do tří let.

Co nás čeká

Koupaliště je oblíbené nejen mezi místními, ale i návštěvníky z širokého okolí. „Každý rok se při spuštění objevují nové závady. Letos jsme opravovali prasklý přívod k prostřednímu bazénu, “ řekl Švaříček. Kromě výměny technologií a bazénů dojde i na nový tobogán a moderní zázemí.

Problémové potrubí

Miroslava Bendová, ředitelka organizace Zikos, která koupaliště provozuje, upozornila, že největším problémem je děravé potrubí. „Na dvou metrech jsme našli i čtyři patnácticentimetrové díry, “ uvedla Bendová. Město doufá, že nová rekonstrukce tyto problémy vyřeší a koupaliště zůstane bezpečné a atraktivní pro návštěvníky.

Plán rekonstrukce

Rekonstrukce zahrnuje nejen opravy technologických částí, ale i zlepšení komfortu pro návštěvníky. Koupaliště, které letos zahájilo sezonu 12. června, je oblíbené zejména mezi plavci díky padesátimetrovému bazénu. Nové zázemí a atrakce pro děti přilákají ještě více rodin a školních výprav.