Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
RED HOT CHILI PEPPERS - Scar Tissue
Playlist
RED HOT CHILI PEPPERS
Scar Tissue
Právě vysílá:
Lukáš Bárczay
Tajemný rok na Hitrádiu Vysočina

Koronavirus: můžete pomoci? Napište nám!

Koronavirus: můžete pomoci? Napište nám!

Česká republika prožívá těžké časy. Epidemie koronaviru komplikuje životy milionům Čechů, statisíce z nás, jako lékaře, hasiče, a další, čekají těžké týdny plné práce.

Ve spoustě z nás ale tyto časy také vyvolávají přirozenou ochotu pomáhat. A mnoho z nás možnost pomáhat opravdu má. Jen neví, jak tom dát vědět těm, kteří by tuto pomoc mohli potřebovat.

Proto jsme tu my. Dejte nám vědět, jak můžete pomoci, a my najdeme toho, kdo vaši pomoc využije co nejlépe.

Můžete hlídat děti? Šít roušky? Opravit auto? Přivézt nákup? Každá pomoc se počítá.

Napište nám na vysocina@hitradio.cz 

Pokud na sebe uvedete kontakt, bude spolu s Vaším jménem uveřejněn na tomto webu a ve vysílání Hitrádia. Více informací o zpracování osobních údajů si přečtěte zde.


VAŠE POMOC:

Společnost FAGUS, která vyrábí čalouněný nábytek – sedací soupravy nabízí svojí kapacitu švadlen a krejčových k šití ochranných roušek.  Roušky ušijí bez nároku na odměnu. FAGUS nábytek – Jiří Svoboda, Předín 13, 675 25 Předín, Telefon: +420 731 303 055, e-mail: spetlik@fagus-nabytek.cz,  www.fagus-nabytek.cz


Ivona Tkadlecová nabízí pomoc všem studentům, kteří mají před sebou maturitu z angličtiny a nebo přijímací zkoušky na VŠ z angličtiny. Nabízí online hodiny, případně konzultace, cokoli co pomůže. Zde si mohou zájemci lekci zarezervovat: https://www.supersaas.cz/schedule/supervise/IvonaTkadlecova/Skype_lesson


PC Games Group s.r.o. nabízí zákazníkům možnost objednat veškeré elektro zboží a potřeby pro domácnost a oni ho doručíme k zákazníkovi před dům či dveře. Veškeré platby budou probíhat předem na učet, aby nedošlo k blízkému kontaktu. Objednávky na veškeré vybavení domácnosti přijmeme na pcgames@centrum.cz. Také je možné objednat přes stránky FB https://www.facebook.com/kuchynkapolna/ ,  https://www.facebook.com/pc.games.group/ ,  www.pc-games.cz


Na Facebooku vznikla skupina #RouškyVšem - Kraj Vysočina, kde jsou zveřejňovány nejaktuálnější informace a návody, jak doma vyrobit vlastní roušku. Nejjednodušší cesta, jak ji najít, je zadat do prohlížeče bit.do/rousky-vysocina. Lidé se mohou přihlásit a pomoci šít roušky pro ty, kteří to potřebují, například do nemocnic. Sbírají nejen ušité roušky, ale také látky a nitě, ze kterých je mohou dobrovolníci vyrábět. Své kapacity pro šití roušek uvolnily i některé firmy. V současnosti funguje jedno sběrné a odběrné místo, a to na krajském úřadě na Žižkově ulici v Jihlavě. Otevřený je každý všední den od 8.00 do 15.30, v pátek do 12.30. Další taková místa by v rámci kraje měla přibýt. V současnosti jsou v jednání například některé čerpací stanice. V úterý dopoledne přibude sběrné místo také na městském úřadu ve Žďáru nad Sázavou.


Město Třebíč nabízí potřebným seniorům s trvalým pobytem na území města možnost zajištění nákupů základního potravinářského zboží, drogistického zboží a léků. Tuto službu si lze objednávat v pracovní dny v době od 09:00 do 12:00 na telefonním čísle 568 610 021. Více informací naleznete na https://www.trebic.cz/trebic-nabizi-pomoc-osamocenym-seniorum/d-45590. Rozvoz objednávek bude uskutečněn v době od 13:00 do 16:00.“


Město Velké Meziříčí se ve spolupráci se sociálními pracovníky a dobrovolníky z řad skautů domluvilo na zřízení bezplatné služby pomoci seniorům. Patříte-li do rizikové skupiny a máte o službu zájem, kontaktujte, prosím, pracovnice sociálních služeb na telefonech +420 603 967 714 nebo +420 773 752 391 či prostřednictvím e-mailu ssm.vm@outlook.cz.


Město Náměšť nad Oslavou nabízí s platností od 17.03. 2020 seniorům starším 65 let a dalším osobám, které se nachází v nouzi, s trvalým pobytem v Náměšti nad Oslavou, včetně jejích místních částí, možnost zajištění nákupů základních potravin, drogistického zboží a léků. Osoby, které nemají možnost si nákupy obstarat samy nebo pomocí příbuzných či blízkých, si mohou nákupy objednat na telefonním čísle +420 727 872 182 vždy v pracovní dny od 08:00 do 10:00 hodin. Následně jim budou nákupy téhož dne odpoledne dovezeny do místa jejich bydliště. Platba za nákup bude při jeho předání hotovostně na základě daňového dokladu. Další informace na stránkách města, tj. https://www.namestnosl.cz


Přibyslav ve spolupráci s pečovatelskou službou města a dalšími dobrovolníky zajistí postiženým osobám nákupy, recepty od lékaře či jiné nutné pochůzky, např. návštěvu lékárny, pošty apod., v případě, že jim tyto služby nemohou poskytnout rodinní příslušníci a osoby blízké. S žádostí o využití nabízených služeb se, prosím, obracejte na vedoucí Pečovatelské služby Přibyslav, paní Martinu Veselou, DiS., na tel. č.: +420 569 482 128 nebo +420 720 513 592 či na e-mail: ps@pribyslav.cz. Pro více informací sledujte webové stránky města, www.pribyslav.cz, záložka KORONAVIRUS


Informace pro lidi z celé Vysočiny, kteří mají rodiče nebo prarodiče žijící na Bystřicku a Nedvědicku, o které se v tuto chvíli osobně nemohou postarat. A je třeba těmto lidem zajít pro léky, nakoupit atd. Kontaktujte paní Königovou z města Bystřice nad Pernštejnem na tel. čísle 776 308 072. Ta koordinuje brigádníky, kteří budou toto vše zajišťovat. Samozřejmě se mohou hlásit i přímo senioři.


Camp Velkopařezitý Řásná dělá rozvoz jídel v době obědů od 11:30 do 15:00  (PO-NE) do okolních vesnic (Řásná, Vanov, Vanůvek, Řídelov, Lhotka). Také nabízí vyzvedávání jídel přímo v Campu u výdejního okénka z restaurace. Kontakt +420 777 013 952 , objednávejte vždy den dopředu, dnes do 21:00. Informace na FB profilu kempu.


Sociální služby města Žďáru nad Sázavou ve spolupráci s Oblastní charitou Žďár nad Sázavou nabízejí občanům možnost nákupů základních potřeb pro seniory ve věku 65+.

Co lze nakoupit?
Základní potraviny, léky (po zaslání e-receptu) a nutnou drogerii.

Za kolik můžu nakoupit?  
do 300 Kč

Kdy můžu nákup objednat?
8.00 – 10.00 přijímání objednávek nákupů

Kdy mi nákup přivezou?
po 12 hodině

Pokud chcete službu využít, kontaktujte Zdeňku Štefáčkovou Chybovou ze Sociálních služeb na telefonu: 778 486 003 nebo e-mailu nakup@socsluzbyzdar.cz


Každý všední den jsou před městským úřadem ve Žďáře nad Sázavou umístěné dvě bedny. Do jedné mohou dobrovolníci vkládat látky, a do druhé již ušité roušky. Dobrovolníci si mohou látky brát a doma šít roušky. Hotové roušky vyvařte, vyžehlete, uložte do uzavřeného igelitového sáčku a vložte do krabice pro ušité roušky. Takto vyrobené roušky bude město distribuovat mezi zdravotníky, pracovníky sociálních služeb a další lidi v "první linii".

Bedny budou před budovou městského úřadu každý všední den o 7.00 do 15.00.

Městský úřad organizuje také šití roušek pro potřebné občany především z pečovatelského domu, polikliniky, sociální služby města. V případě větší produkce bude město rozdávat roušky veřejnosti.

Máte doma jakoukoliv bavlněnou látku, trička, prostěradla a jste ochotní je poskytnout nebo jste schopní ušít roušky pro ostatní? Přihlaste se na telefonní číslo 773 794 139 nebo 734 794 557. Pro materiál si dojedeme, rozvezeme švadlenám a pro ušité roušky si opět přijedeme.

Všechny informace najdete i na webu města Žďáru www.zdarns.cz


Restaurace Blackhouse rozváží jídla po Třebíči. Rozvoz je od 11 do 16 hod. vše zákazníci najdou na www.blackhousetrebic.cz.


Paní Jitka Ludmilová je majitelkou Bistra, dříve Brtnický bufet, a nabízí rozvoz jídla baleného do ešusů a boxů po městě Brtnici a přilehlých obcích. Jídelní lístek a aktuální informace jsou k dispozici na facebookovém profilu Bistra, tj. www.facebook.com/brtnickybufet/, příp. na tel. č.: +420 607 794 780; 702 122 638, kde si taky zákazníci mohou jídla objednat.


Image restaurant na Březinkách v Jihlavě dělá rozvoz od 10.00 hod. do 19.00 hod. Aktuální menu mohou naleznout na stránkách: imagerestaurant.cz, menicka.cz a nebo na facebooku. Rozvoz je zdrama, účtují pouze obaly, při větší objednávce obaly zdarma. Telefony: 734 617 462, 723 402 882, 731 490 88. Dále je možnost dojít si pro jídlo do restaurace k výdejovému okénko


Město Nové Město na Moravě doporučuje seniorům a lidem se zdravotními komplikacemi, kteří nevyužívají pečovatelskou službu, aby se se svými žádostmi o pomoc, např. s nákupy, obrátili na tel. č.: +420 566 598 750, příp. na e-mail ic@nmnm.cz nebo na on-line chat na webových stránkách města, tj. www.nmnm.cz, v době od 09:00 do 16:00.  


Pekářství Řečice nabízí rozvoz pečiva pro Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě + vesnice v okolí, dle vytíženosti do 10km. Balíčky A – 200 Kč, B – 120 Kč a SENIOR - 50Kč. Objednávky na tel 733 53 44 26 Po - Pá 8:00 - 12:00 / vždy na další pracovní den. Možnost platby na účet, ale nabízíme i možnost odložené platby.

Zvýhodněný nákup pro seniory nad 60 let, hendikepované a maminky samoživitelky. Bližší informace a přesnou skladbu naleznete na facebooku pekařství Řečice.


Autoservis Auto Eurodiesel na Pávovské 80 Jihlava, nabízí lidem na 65 let zajištění opravy vozu bez nutnosti, aby do servisu jezdili. Vůz jim dovezou zdarma k domu. Kontakt 773336666 


Světlá nad Sázavou ve spolupráci s místním kulturním zařízením zřídila infolinku pro všechny obyvatele v nouzi s trvalým pobytem na území města a jeho přilehlých částí. Ta je určena především pro seniory, kteří žijí bez kontaktu s rodinou, sousedy či přáteli a dosud nevyužívali sociálních, resp. pečovatelských služeb, pro osoby v karanténě, jež nemají, jak si zajistit nákup základních potravin či hygienických potřeb, a pro lidi zdravotně znevýhodněné. Tel. č. infolinky je +420 775 653 884 a její provoz je zřízen zatím každý pracovní den od 10:00 do 12:00.


Nature Spot na Komenského nám. v Třebíči zavádí od středy 25.03. 2020 rozvoz! Výběrovou kávu, zapečené toasty, raw dorty a dezerty si tak můžete vychutnat v pohodlí domova. Připraveno je i veškeré zboží z jejich marketu.  Rozvážka po Třebíči při nákupu nad 200 Kč je zdarma, jiná místa po domluvě na tel. č.: +420 797 634 307, kam rovněž v čase od 09:00 do 17:00 směřujte své objednávky. Pro členy složek IZS je připraveno občerstvení a káva zdarma!


Město Pelhřimov ve spolupráci s Domovem pro seniory Pelhřimov a organizací FOKUS Vysočina z.ú. zabezpečuje obědy a roznášku nákupů potravin, drogerie a léků pro seniory nad 65 let, zdravotně postižené, lidem s onemocnění srdce, dýchací soustavy nebo poruchami imunity a též matkám samoživitelkám. Objednávka pondělí až pátek od 9.00 do 12.00 hodin na telefonních číslech: 770 111 783 nebo 777 724 480.


V Bistru na tři tečky v Jihlavě je možnost objednání jídla s rozvozem zdarma prostřednictvím jejich webu ... www.bistronatritecky.cz nebo přes telefon 602116626. Je také možnost si oběd vyzvednout z výdejního okénka a to v době od 11 - 16h.


Hostinec U Rybníka v Jihlavě poskytuje rozvoz jídel firmám, seniorům nebo rodinám, případně zaveze i jednotlivé výrobky, jako je pečivo nebo knedlíky a další. Objednávat lze na jejich webu nebo telefonu 604 871 125.


Zájezdní hostinec Kámen. Poskytují jídlo u výdejního okénka.  A navíc těm, které potřebujeme nejvíce, tedy zdravotníkům, hasičům a policistům, dávají nápoje zdarma. Víc informací najdete na jejich FB profilu – Zájezdní hostinec Kámen.


Havlíčkově řeznictví a uzenářství v Třebíči, mají všichni členové IZS svačinu zdarma! Najdete je na adrese Karlovo náměstí 14, Třebíč.
Otevírací doba: 
Pondělí - 7:30 - 17:00
Úterý až pátek - 7:30 - 18:00
Sobota - 7:30 - 11:30
Telefon: 568 841 010


Město Telč nabízí pomoc seniorům a lidem v karanténě, kteří nemají možnost zajistit si vyzvednutí léků v lékárně a nákupu nejnutnějších potravin a hygienických potřeb.  Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle Infocentra města 567 112 407 od pondělí do pátku v čase od 8 do 10 hodin. Nákup jim bude doručen v den objednání v čase od 11 do 18 hodin prostřednictvím pracovnic Sdílení, o. p. s., . Hodnota jednoho nákupu bude max. 500,- Kč. Služba bude pro zájemce bezplatná, ceny nákupů budou zájemcům vyúčtovány souhrnně po ukončení mimořádného opatření. Obdobnou službu nabízí i Charitní pečovatelské služby Telč na telefonním čísle 736 523 657. www.telc.eu


Šicí dílna v Křižanově přijímá objednávky na bavlněné dvouvrstvé roušky, kus za 40 Kč. Objednávat mohou jednotlivci, firmy i např. obce pro své obyvatele. Objednávky u paní Kamily Bittnerové na telefonním čísle 724137206, Lenky Zedníkové na telefonním čísle 724137214 nebo na e-mailu: musil@vyrobakalhot.cz. Nutný osobní odběr.


Panský dvůr Telč nabízí rozvoz jídla i jídlo sebou, domů a nivě i polední menu do firem. Objednávejte denně 9:00 – 17:00 hodin na kontaktu 564 403 785 a to na druhý den. Vyzvedávejte v čase od 10:00 do 17:00 hodin. Platby kartou! Firemní objednávky prosím volejte na 778 799 455.


Společnost FORD DOKAR Havlíčkův Brod, autorizovaný servis vozů FORD, nabízí řidičům v rámci servisní prohlídky vozu bezplatnou dezinfekci interiéru pomocí IONIZÉRU „OZONMAKER“. Přijali veškerá bezpečnostní opatření a jsou stále připraveni pomáhat řidičům v jejich mobilitě. Neváhejte se na ně obrátit. https://www.fordhb.cz/


Nakladatelství TOBIÁŠ s.r.o., které se zabývá publikací učebnic, pracovních sešitů a výukových aplikací, uvolnilo pro veřejnost – pro děti doma i pro jejich učitele – výukovou aplikaci pro Windows 10, Zatracená čeština. Aplikace obsahuje veškerou gramatiku celé ZŠ rozčleněnou dle ročníků a gramatických jevů. Tato aplikace je zdarma na jeden měsíc ke stažení na https://www.jsemdoma.online/


Radnice v Havlíčkově Brodě zřídila telefonní linky, na kterých si osamělí senioři nad 65 let, zdravotně postižení a lidé v karanténě mohou objednat zajištění nákupu pro základní životní potřeby (potraviny, léky, vyzvednutí receptu, drogerie). Telefonní linky jsou k provozu každý všední den od 8.00 do 10.00 hod. Tel.: 569 497 109, 569 497 357, 797 878 781


Poradenské centrum Kolping nabízí ve Žďáře nad Sázavou pomoc s domácím vyučováním. Pomoc je určená rodičům, kteří nemají počítač nebo tiskárnu nebo mají jiné obtíže při vyučování svých dětí:

Kontakty

Veškerá pomoc je zdarma.


V řeznictví na Erbenově ulici v Jihlavě rozdávají šité ROUŠKY zdarma. K dispozici jich mají ještě asi 50 ks. O víkendu jedou pro další várku na příští týden jich bude cca 300ks. Takto budou doplňovat každý týden.

Otevírací doba 

ÚT - St : 8-12 a 12:30 - 16 h

ČT - Pá : 8-12 a 12:30 - 17h

Kdyby někdo měl doma staré bavlněné povlečení, nebo jine bavlněné látky, může donést. Švadlenám dochází látky. Řeznictví na Erbence , Erbenova 39, Jihlava, tel: 725937412 


Jihlavská společnost Exit 112 s.r.o., výrobce tradičního českého čalouněného nábytku Böhm, za současné situace dočasně utlumila výrobu sedacího nábytku a primárně se věnuje výrobě roušek, které dodává pro kraj Vysočina, jihlavskou nemocnici, lékaře, charity i další jednotlivce. Rádi přispějí svým dílem a pomohou v kraji, kde jsou doma.


I po dobu uzavření provozoven Buena Vista a Pivní Ráj je možné si objednat denní menu v pracovní dny a speciální menu na víkend. Výdejní místo je Pivní Ráj, objednávky na telefonu 733 691 690, denně do 12 hod. Možnost dovozu, u objednávky nad 300 Kč zdarma.  Nealko nápoj ke každému jídlu zdarma. https://www.facebook.com/PivniRajJihlava/