Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
MIRAI - Summer Love
Playlist
MIRAI
Summer Love
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkendové dopoledne na Hitrádiu Vysočina

Horácké divadlo Jihlava chce příští sezonu uvést hru o hokejové Dukle

Horácké divadlo Jihlava chce příští sezonu uvést hru o hokejové Dukle
Datum: 27. 3. 2024
Autor: Betřich Musil

Horácké divadlo Jihlava představilo tituly, na které se můžeme těšit od nové sezony. Spojuje ji zvolání Adaptuj se! Zrcadlí se v něm i dramaturgický záměr, kterým bude uvedení slavné filmové komedie Limonádový Joe. Westernová parodie je naplánovaná na duben příštího roku.

Na podzim ale novou sezonu otevře hra Johna Steinbecka Hrozny hněvu v režii Ondřeje Štefaňáka, uměleckého šéfa pražského Divadla X10. V září tak na Vysočině zažijeme americké drama. V repertoáru jihlavského souboru přibude i legendární příběh Johanna Wolfganga Goetha Faust nebo komedie Nikdy jsem nebyla tak šťastná. Inspirací ke hře byl skutečný příběh úřednice, která utratila miliony z městské pokladny za služby falešné vědmy.

Horácké divadlo by také rádo vidělo v hledišti hokejové fanoušky. Připravuje totiž hru věnovanou klubu Dukla, který je s městem spojený přes 60 let. Podle uměleckého šéfa divadla Michala Zetela tím naplňují svůj záměr věnovat se v každé sezoně i osobnostem nebo tématům úzce spojeným s Vysočinou. Hokejový fenomén na divadelní prkna převede scénář našeho bývalého kolegy Emanuela Míška. Premiéra je naplánovaná na 19. října.