Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
MAREK ZTRACENÝ - Pomalu
Playlist
MAREK ZTRACENÝ
Pomalu
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkendové dopoledne na Hitrádiu Vysočina

Cyklistické hvězdy míří na Vysočinu: Nové Město hostí světový pohár

Cyklistické hvězdy míří na Vysočinu: Nové Město hostí světový pohár
Datum: 20. 5. 2024
Autor: Bedřich Musil

Nové Město na Moravě se koncem května stane centrem světové cyklistiky. Ve dnech 24. – 26. května 2024 se zde uskuteční 3. závod Světového poháru horských kol v disciplíně cross-country. Tento závod bude klíčový pro cyklisty bojující o kvalifikaci na Olympijské hry v Paříži 2024.

Klíčový závod pro olympijskou kvalifikaci

Závod v Novém Městě bude poslední možností, jak si cyklisté mohou navýšit národní bodové konto a zajistit si startovní místo na olympiádě. Proto se očekává, že na Vysočinu dorazí téměř všechny velké hvězdy světové cyklistiky.

Kdo dorazí?

Mezi jistými účastníky je Švýcar Nino Schurter, který v Novém Městě závodí pravidelně od roku 2011. Švýcaři mají v reprezentačním týmu silnou konkurenci, takže Nino bude chtít svou účast na olympiádě pojistit.

Olympijský šampion Tom Pidcock z Británie má také vysoké šance na start v Paříži. V Novém Městě na Moravě startuje pravidelně a oblíbené prostředí i trať mu vyhovují.

Naopak Mathieu van der Poel se rozhodl vynechat olympijský závod na horských kolech a v Paříži se zúčastní pouze silničního závodu. Na Vysočině ho tedy letos neuvidíme.

Slovenský cyklista Peter Sagan by však na Vysočině neměl chybět. Po operaci srdce se vrátil k závodění a jeho tým Specialized ho pravděpodobně vezme na tento prestižní závod. Sagan, který naposledy závodil v Česku na horském kole v roce 2016, by mohl opět potěšit své fanoušky.

Nepropásněte jedinečnou příležitost

Nové Město na Moravě bude svědkem napínavých soubojů a vrcholné cyklistické akce. Přijďte podpořit své oblíbené závodníky a zažijte jedinečnou atmosféru světového poháru na vlastní kůži.