MENU

Vysočina se halí do bílého závoje bledulí - ochránci zvou na komentované vycházky

Vysočina se halí do bílého závoje bledulí - ochránci zvou na komentované vycházky
Jakub Mertl

Rozkvetlá Vysočina: Bledule na Ransku a další tipy na výlet

Víkend mezi bledulkami

Vysočina se halí do bílé, a tentokrát nejde o sníh. V Národní přírodní rezervaci Ransko rozkvétají tisíce bledulí jarních a ochránci přírody zvou na komentované vycházky. První startují už v sobotu 15. 3. 2025 a během dvou hodin vás provedou nejen nejrozsáhlejšími porosty bledulí v kraji, ale ukážou i další jarní rostliny, třeba devětsil bílý nebo lýkovec jedovatý.

Kam vyrazit?

Rezervace Ransko leží mezi Havlíčkovou Borovou a Ždírcem nad Doubravou. Odtud se můžete vydat po značených trasách – vstup mimo ně je přísně zakázaný. Další koberce bledulí najdete v přírodní rezervaci Údolí Chlébského potoka na Žďársku, kde se o víkendech starají o občerstvení místní hasiči. Bledule rostou i v rezervacích Jechovec u Telče nebo Hroznětínská louka na Havlíčkobrodsku.

Parkování? Raději pěšky

Kvůli přílivu návštěvníků apelují obce na řidiče, aby nechali auta dál od přírodních lokalit a část cesty šli pěšky. Například v Chlébském už chybí místa na parkování. Kvést to tam ale bude jen tři týdny, tak nečekejte moc dlouho.

Více informací o komentovaných vycházkách najdete na Facebooku správy CHKO Žďárské vrchy a na jejich webu.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Maneater
DARYL HALL & JOHN OATES
Maneater - DARYL HALL & JOHN OATES
LIVE
Devadesátka
Vodopády
CHAOZZ
Vodopády - CHAOZZ
LIVE
Milénium
Nie alebo ano
NO NAME
Nie alebo ano - NO NAME
LIVE
Desítka
Yeah 3x
CHRIS BROWN
Yeah 3x - CHRIS BROWN
LIVE
Zóna lásky
Černý stíny
XINDL X
Černý stíny - XINDL X
LIVE
PopRock
Bad Dreams
TEDDY SWIMS
Bad Dreams - TEDDY SWIMS
Copyright © 2025 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.