MENU

Nový obchvat u Rytířska usnadní cestování

Nový obchvat u Rytířska usnadní cestování

Kraj Vysočina se chystá na výrazné zlepšení dopravy na trase Jihlava – Žďár nad Sázavou. U Rytířska vznikne nový obchvat, který odvede dopravu mimo obec a zkrátí cestu o 1,1 kilometrů. Tím se zlepší plynulost provozu na silnici II/353.

Stavba obchvatu má stát přibližně 121 milionů korun. Krajská rada už schválila žádost o podporu z evropského programu IROP. V letošním roce proběhne výběr dodavatele, práce začnou na jaře příštího roku a první řidiči projedou novým úsekem v polovině roku 2026.

„Nový úsek začne od nájezdu na D1 u Velkého Beranova a povede severně od Rytířska. Na původní silnici se napojí za osadou a naváže na obchvat Jamného, “ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Miroslav Houška.

Obchvat výrazně odlehčí intenzivní dopravu přes Rytířsko, kde denně projede až 4400 aut. Součástí projektu budou i dvě protihlukové stěny a meteohláska. Kraj už v minulosti vybudoval obchvaty kolem Jamného, Bohdalova, Nového Veselí a Velkého Beranova.

Nový obchvat přinese nejen snížení dopravní zátěže pro obyvatele Rytířska, ale také zvýší bezpečnost a zrychlí cestování mezi krajským městem a Žďárem nad Sázavou.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Touch Me (I Want Your Body)
SAMANTHA FOX
Touch Me (I Want Your Body) - SAMANTHA FOX
LIVE
Devadesátka
Let The Music Heal Your Soul
BRAVO ALL STARS
Let The Music Heal Your Soul - BRAVO ALL STARS
LIVE
Milénium
Enjoy The Silence 04
DEPECHE MODE
Enjoy The Silence 04 - DEPECHE MODE
LIVE
Desítka
Changing
SIGMA & PALOMA FAITH
Changing - SIGMA & PALOMA FAITH
LIVE
Zóna lásky
Endless Day
VERONA
Endless Day - VERONA
LIVE
PopRock
Just Give Me A Reason
PINK & NATE RUESS
Just Give Me A Reason - PINK & NATE RUESS
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.