Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
MAROON 5 & CARDI B - Girls Like You
Playlist
MAROON 5 & CARDI B
Girls Like You
Právě vysílá:
Marek Grande
Odpoledne na Hitrádiu Vysočina

UZAVÍRÁNÍ OKRESŮ: Na Chebsku, Trutnovsku a Sokolovsku vláda omezí od pátku pohyb

UZAVÍRÁNÍ OKRESŮ: Na Chebsku, Trutnovsku a Sokolovsku vláda omezí od pátku pohyb

 

Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam bydlí, nebudou moci až na výjimky okres opouštět, jiní do něj nebudou moci.

Opatření bude platit od půlnoci na pátek do konce nouzového stavu. Pokud ho Sněmovna neprodlouží, bude končit v neděli 14. února.

Stát do třech nejpostiženějších regionů pošle roušky, do škol respirátory. Vláda dnes rozhodla, že stát pošle půl milionu roušek do Královéhradeckého kraje, půl milionu do Karlovarského. Lidé tam budou mít povinnost na veřejných místech nosit alespoň chirurgické roušky.

Zaměstnavatelům v těchto okresech vláda doporučila režimová opatření na pracovištích, využití práce z domu a antigenní testování, uvedl Blatný. Na dodržování opatření má podle něj dohlížet na příjezdových silnicích policie.

Omezení pohybu nebude platit pro školáky.

Výjimku mají mít lidi, kteří dojíždějí do práce nebo budou muset opustit domov kvůli zajištění bezpečnosti.

Do okresů nebudou moci přijíždět lidé, kteří tam mají nemovitosti, ale trvale tam nebydlí.

Lidé se tam budou moci vydat ven k zajištění potřeb pro zvířata, kvůli cestě do kostela či na úřad. Vždy budou muset ale deklarovaný účel cesty doložit.

Opatření se nebude vztahovat na tranzit, řidiči kamionů v okresech ale nebudou smět zastavit.

Zpřísnění omezení Blatný vysvětlil tím, že v daných okresech je počet nakažených třikrát až čtyřikrát vyšší než v dalších oblastech. Nemocnice tam mají plné kapacity.

čtk