Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
MAREK ZTRACENÝ - Stále věřím
Playlist
MAREK ZTRACENÝ
Stále věřím
Právě vysílá:
Hitrádio Vysočina
Noční Hitrádio Vysočina

NEMOCNICE TŘEBÍČ MÁ K DISPOZICI NOVÉ OPERAČNÍ SÁLY, STÁLY 362 MILIONŮ KČ

NEMOCNICE TŘEBÍČ MÁ K DISPOZICI NOVÉ OPERAČNÍ SÁLY, STÁLY 362 MILIONŮ KČ
Datum: 17. 6. 2022
Autor: Betřich Musil

Nemocnice Třebíč má k dispozici nové operační sály, stály 362 milionů Kč

Nemocnice má díky investici původní čtyři operační sály zrekonstruované a navíc postavené čtyři další. „Dokončení pavilonu operačních sálů je pro třebíčskou nemocnici velkým přínosem a zároveň úlevou od velkých stavebních úprav, kterými areál prošel v minulých letech. Nový objekt plní navíc funkci prostorného vstupu do areálu nemocnice a v přízemí se nachází i velké edukační centrum," uvedl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS a STO).

Součástí nového pavilonu je i zázemí pro personál včetně šaten, denních místností, dospávacího pokoje pro pacienty, zákrokového sálu nebo centrálního dispečinku. V prostorné vzdělávací místnosti je možné díky technice sledovat projekci operací v reálném čase.

Nemocnice má asi 540 lůžek, z toho přes 50 je v léčebně dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích. Loni se v třebíčské nemocnici léčilo asi 16.500 lidí, ambulantních návštěv bylo přes 420.000. Její lékaři udělali za loňský rok přes 4000 operací, vyplývá ze zveřejněné výroční zprávy.

Dokončené operační sály jsou jednou z významných investic do nemocničního areálu, který má od roku 2018 nový pavilon chirurgických oborů. Na začátku roku 2019 se začal využívat také nový urgentní příjem a v polovině roku 2020 nové pracoviště magnetické rezonance. Loni kraj investoval do úpravy vily, která kdysi sloužila k ubytování lékařů, a přebudoval ji na svoji pedagogicko-psychologickou poradnu.

V plánu dalších investic v areálu nemocnice je stavba parkovacího domu nebo nové budovy, který by sloužila jako léčebna dlouhodobě nemocných.

Nemocnice v Třebíči je v provozu od roku 1902, kdy byla otevřena jako Všeobecná veřejná nemocnice Františka Josefa I.