Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
INDILA - Derniére danse
Playlist
INDILA
Derniére danse
Právě vysílá:
Hitrádio Vysočina
Noční Hitrádio Vysočina

KRAJ BY MOHL LETOS ZAČÍT STAVĚT PRVNÍ HOSPIC NA VYSOČINĚ, MÁ SLÍBENOU DOTACI

KRAJ BY MOHL LETOS ZAČÍT STAVĚT PRVNÍ HOSPIC NA VYSOČINĚ, MÁ SLÍBENOU DOTACI
Datum: 25. 5. 2022
Autor: Betřich Musil

Kraj by mohl letos začít stavět první hospic na Vysočině, má slíbenou dotaci

O stavbu hospice na Vysočině usiloval od roku 2015 Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy, ten ale státní podporu nakonec nezískal. Proto od něj projekt převzal kraj, který už má podle hejtmana na hospic slíbenou dotaci okolo 67 milionů korun. "V tuto chvíli už je s velkou pravděpodobností rozhodnuto o tom, že hospic vznikne," řekl.

Pokud budou jednání s ministerstvem pokračovat podle předpokladu, mohl by kraj vypsat veřejnou zakázku na stavbu hospice v červnu, samotná výstavba by měla trvat asi 16 měsíců. "To znamená, na přelomu roku 23 a 24, pokud všechno dobře půjde, by mohl hospic na Vysočině začít fungovat," uvedl Schrek.

Víc než půlhektarový pozemek pro hospic daroval Havlíčkův Brod, zastupitelé města o tom rozhodli loni na podzim. Stavba hospice se zelenou střechou by podle předpokladu kraje měla stát kolem 103 milionů korun včetně DPH, dalších asi 20 milionů Kč bude potřeba na jeho vybavení. Roční náklady na provoz hospice pak budou převyšovat 20 milionů. Podle hejtmana je předpoklad, že se o chod hospice bude starat spolek Mezi stromy.

Na Vysočině zatím žádný "kamenný" hospic není. Hejtman ale připomněl to, že kraj dotuje paliativní a hospicovou péči. Na podporu domácí specializované hospicové péče letos vyčlenil 28 milionů korun.

hospic1

hospic2

hospic3

hospic4

hospic5

hospic6