Vysílací studio: 567 312 345
Dopravní linka: 800 221 122
MAROON 5 & CHRISTINA AGUILERA - Moves Like  Jagger
Playlist
MAROON 5 & CHRISTINA AGUILERA
Moves Like Jagger
Právě vysílá:
Dominik Vršanský a Kateřina Pechová
Snídaně šampionů na Hitrádiu Vysočina

BÍLÁ SMRŠŤ V MORAVSKÝCH BUDĚJOVICÍCH. NĚKTEŘÍ BĚDUJÍ, ŽE MAJÍ KRÁTERY V AUTECH

BÍLÁ SMRŠŤ V MORAVSKÝCH BUDĚJOVICÍCH. NĚKTEŘÍ BĚDUJÍ, ŽE MAJÍ KRÁTERY V AUTECH
Datum: 21. 6. 2022
Autor: Zuzana Dudášová

„Bylo to hrozné, zničehonic všude jen bílo. A když jsem se podívala dolů před dům na auto, tak jsem tušila, že se to bez ťukanců neobešlo. A taky, že jsem měla pravdu. Budeme to řešit s pojišťovnou, “ vysvětluje paní Eva z Moravských Budějovic, A není sama. „Sousedé mají také auto samý kráter, tak jsou z toho nešťastní, “ dodává. Sama podobnou „bílou smršť“ nepamatuje. „Připadá mi, že si počasí poslední dobou dělá, co chce," povzdechne si drobná žena kolem padesátky.

„Pozůstatky“  po pondělním řádění počasí, řeší aktuálně také vedení Moravských Budějovic. „Vzalo nám to střechu na zámeckých konírnách a poničilo střechu na městském kulturním středisku, “ popsal Hitrádiu Vysočina moravskobudějovický starosta Vlastimil Bařinka.

„Kroupy poničily hodně aut, co nám lidé hlásili. A samozřejmě mnohým zničily také úrodu, ovocné stromy, rajčata a další, “ doplnil Bařinka. Podle něj vedení města aktuálně sčítá škody na pojištěném majetku a záležitost bude následně řešit.

Hasiči přitom během pondělí zasahovali v souvislosti s počasím u více než šedesáti událostí. „Nejčastěji se jednalo o odstranění popadaných stromů z komunikace, které bránily plynulému provozu, “ vysvětlila mluvčí vysočinských hasičů Nikola Pátková. Hasiče pak zaměstnaly také spadlé dráty a uvolněné střechy. „Nejvíce zásahů evidujeme na Třebíčsku. Všechny události se obešly bez zranění, “ dodala Pátková.